Drukuj
Małopolski Festiwal Innowacji

Czwarta edycja  Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Słomnikach to m.in. prezentacja najnowszych technologii grzewczych wystawców z całej Polski, konsultacje z ekspertami w sprawie dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania i termomodernizacji domu, promowanie elektromobilności i sportów miejskich.

Działo się wiele podczas tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Słomnikach pod hasłem Dzień energii „Stop smog!”. Wydarzenie składało się z kilku paneli: prezentacje najnowszych technologii grzewczych wraz z doradztwem technicznym firm z całej Polski; konsultacje z ekspertami w spawie programów dofinansowujących termomodernizację i wymianę źródeł ogrzewania, prezentacje pojazdów elektrycznych – samochodów i skuterów; warsztaty jazdy na rowerach, hulajnogach i deskorolkach, akcja wymień drzewko za odpady.

Dzieci i młodzież wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w mobilnym centrum informacyjno-edukacyjnym tzw. autobusie energetycznym Krajowej Agencji Poszanowania Energii  S.A., gdzie mogły się dowiedzieć m.in. jak działa bateria słoneczna, co to jest kolektor, dlaczego warto sięgnąć po oświetlenie LED oraz jakie są plusy i minusy nowych technologii, jak w prosty sposób oszczędzać energię. Akademia sportów Miejskich z Krakowa poprowadziła cieszące się ogromna popularnością warsztaty i pokazy jazdy przez przeszkody na rowerach bmx, deskorolkach, hulajnogach, konkursy z nagrodami; sklep Decathlon prezentował sprzęt sportowy. Osoby zainteresowane mogły wziąć udział w jazdach testowych samochodów elektrycznych Tesla i Nissan oraz skuterów. Odbyła się także akcja wymień odpady na  zieleń – rozdawaliśmy skrzydłokwiaty w zamian za butelki plastikowe. W ramach promocji ekologicznych postaw dzieci ze szkół w Słomnikach i Kacicach przygotowały prace plastyczne, które były pięknym uzupełnieniem przesłania naszego Festiwalu.

Galeria zdjęćFirmy i podmioty, które wzięły udział w tegorocznej edycji naszego wydarzenia:

Viessmann Kompletne systemy grzewcze

Balex Metal Pokrycia dachowe i termoizolacja

Atlas Systemy dociepleń

Rockwoll Polska Producent wełny skalnej

Termo Organika Izolacje styropianowe

Kołton Producent kotłów CO i pieców z podajnikiem  na ekogroszek

Ariston Kotły gazowe Pompy ciepła Podgrzewacze

Stalmark Piece i kotły CO na pellet i ekogroszek

MCE Kotły CO Systemy instalacyjne Odnawialne źródła energii

Sklep Auta Elektryczne

Decathlon

Partnerzy: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie; Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.; Akademia Sportów Miejskich;  Fundacja Czyste Powietrze

Głównym koordynatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, organizatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Słomnikach jest Urząd Miejski w Słomnikach.

 

Odsłony: 2212