A A A
Wigilia na Rynku

W niedzielne popołudnie 16 grudnia na Rynku w Słomnikach można było poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzięki trzeciej edycji spotkania charytatywnego pn. „Podzielmy się świętami”.

W niedzielne popołudnie 16 grudnia przy biało-czerwonej choince miejskiej na Rynku w Słomnikach miało miejsce wydarzenie pn. „Podzielmy się świętami”. Jak na Wigilię przystało nie zabrakło śpiewu kolęd i świątecznych  potraw. Smakołyki świąteczne przygotowali lokalni restauratorzy: Cichy Gaik, Dębowa Chata, Leśniczówka, Rejtanówka, Zajazd na Wesołej oraz Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Waganowice, KGW Prandocin, KGW Prandocin Wysiołek, KGW Polanowice, KGW Ratajów. Imprezę poprowadził znany i lubiany Janek Mela, Prezes Fundacji Poza Horyzonty, podróżnik, zdobywca dwóch biegunów. W tym roku organizatorzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Pracowników, Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół ZSO w Słomnikach Radość Działania zebrało ponad 9 tysięcy, z czego 3350 zł pochodziło z kiermaszu ciast, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, rodziców dzieci z ZSO Słomniki i Niedźwiedź oraz przyjaciół ZSO. Srodki zostały przekazane na pomoc  materialną dla Justyny, która po stracie rodziców samotnie wychowuje młodsze rodzeństwo. W tym roku wystąpili na scenie przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Domowego Przedszkola w Słomnikach, Orkiestra Dęta Echo ze Słomnik, Zespól Studencki, Zespół ludowy Pawie Oczko ze Szczepanowic, Zespół Detox, Mikołajkowy Dance dla dzieci w wykonaniu uczniów klas VI i V ze Słomnik, Zespół Ratajowianie. Centralnym punktem imprezy były życzenia od organizatorów oraz władz Gminy Słomniki zwieńczone degustacją 30-kilogramowego tortu przygotowanego przez Firmę Animatort.  

Galeria zdjęćPodczas świątecznego spotkania można było zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych przy stoisku Fundacji DKMS. Odbywał się także kiermasz kartek i ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów szkól z naszej gminy i przyjaciół ZSO, nie zabrakło jak w poprzednich edycjach żywej szopki, mikołaja ze śnieżynkami rozdających dzieciom drobne upominki oraz waty cukrowej.

Lista organizatorów i partnerów wydarzenia – w załączniku pod tekstem.

Załączniki:
Pobierz plik (partnerzy.pdf)Lista organizatorów i partnerów[ ]83 kB2018-12-19 17:16