A A A
Burmistrz

Burmistrz Paweł Knafel decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał  tytuł Mecenasa Futbolu Małopolskiego za pełne pasji zaangażowanie na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu w naszej gminie.

Małopolski Związek Piłki Nożnej Uchwałą Prezydium Zarządu z 2 października 2018 r. przyznał godność Mecenasa Futbolu Małopolskiego Burmistrzowi Gminy Słomniki Pawłowi Knaflowi. Burmistrz naszej gminy został doceniony za wpieranie projektów, których celem jest poprawa infrastruktury sportowej, otwarcie na potrzeby i dobrą współpracę z klubami sportowymi, wsparcie dla rozwoju dziecięcych drużyn piłkarskich.

Uroczystość, która odbyła się 12 października w Dworku Zieleniewskich w Trzebini honorowała samorządowców, sponsorów, ludzi wielkiej familii piłkarskiej, którzy nie szczędzą czasu, wysiłków i środków, aby wspomagać piłkę nożną zarówno tę z dolnych rejonów hierarchii, jak i z najwyższej krajowej półki. Tytuł Małopolskiego Mecenasa Futbolu został ustanowiono w  2013 r. z inicjatywy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Odznaczeniem honorowani są ludzie, firmy oraz samorządy szczególnie przychylne piłce nożnej oraz podejmujące działania na rzecz rozbudowy infrastruktury sportowej i wspierające lokalne organizacje prowadzące kluby sportowe i szkółki piłkarskie. Władze MZPN podkreślają na każdym forum, że samorząd terytorialny stał się symbolem wzorowego gospodarowania i dobrej współpracy z piłkarskimi stowarzyszeniami i klubami sportowymi, wspiera rozwój futbolu dzieci i młodzieży oraz różnorodne formy współzawodnictwa. Medale wręczali: prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, reprezentujący Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski Ryszard Kosowski – burmistrz Chrzanowa oraz Przewodniczący Komisji Odznaczeń MZPN – Andrzej Strumiński.

Więcej o tej uroczystości – tutaj.

FOTO MZPN