A A A
Małopolski Festiwal Innowacji

Przyjdź pod halę sportową w Słomnikach 8 czerwca i poznaj nowe programy dofinansowujące m.in. wymianę kotłów, montaż pomp ciepła, termomodernizację domów; skonsultuj się z doradcą energetycznym; poznaj nowe metody oszczędzania energii; weź udział w hapenningu „Kino bez prądu”, gdzie dzieci i młodzież będą wytwarzały prąd do projekcji fimów… pedałując na rowerach.

Tematem przewodnim 3. edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest energooszczędność w domu i metody na płacenie niskich rachunków.

W programie:

Doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawi najnowsze projekty dofinansowujące:

  • wymianę kotłów grzewczych węglowych na kotły gazowe i olejowe o mocy do 40 kW (koszty kwalifikowane do 1 100,00 zł za 1 kW/mocy)
  • pompę ciepła o mocy do 40 kW (koszty kwalifikowane do 3 000,00 zł za 1 kW/mocy)
  • podłączenie do sieci ciepłowniczej, w tym geotermalnej (koszty kwalifikowane do 830,00 zł za 1 kW/mocy).

Ekodoradca będzie do dyspozycji mieszkańców, którzy są zainteresowani tematyką energooszczędności oraz programami dofinansowującymi montaż OZE i wymianę kotłów realizowanymi w naszej gminie.

Zaprezentowane zostaną: nowoczesne kotły na ekogroszek, kotły z certyfikatem Ekoprojektu, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne, metody dociepleń budynków murowanych i drewnianych oraz dachów i poddaszy, w tym techniki uzupełniania izolacji budynków, nowoczesne tynki, w tym tynki silikonowe, rekuperatory i metody wentylacji powietrza, nowoczesne pyłomierze oraz projekty domów pasywnych.

Wśród firm będą m.in.: Viessmann, SAS Ekologiczne Kotły C.O., Columbus Energy, Klimosz, Firma Zakład Kotlarsko-Instalacyny Wod. Kan. Gaz i C.O Grobelny, Termo Organika, Biston Budowa domów w technologii SIP, Eco-Technika, portal Świat OZE, Klaster Zrównoważona Infrastruktura, Fundacja Ekologiczna Arka.

Po raz pierwszy w Słomnikach dzieci i młodzież będzie mogła wziąć udział w akcji „Kino bez prądu” Fundacji Arka, podczas której  wyświetlane będą  filmy, dzięki energii wytwarzanej w wyniku pedałowania na rowerze. Równolegle z prezentacją multimedialną napędzaną siłą mięśni ekolodzy przygotowali również wiele innych edukacyjnych atrakcji dla młodzieży: gry i zabawy edukacyjne z atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy do Słomnik w piątek, 8 czerwca, w godz. od 10.00 do 18.00; plac przed Halą Sportową w Słomnikach.

Wydarzenie to odbywa się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, więcej o całym Festiwalu – tutaj.

Serdecznie zapraszamy!