Drukuj
Drużyna Lex Kancelarii Słomniki

Zwycięstwem 2:1 nad Golem Częstochowa zakończyły fazę zasadniczą rozgrywek ekstraligi futsalu kobiet zawodniczki Lex Kancelarii Słomniki. W grupie południowej zajęły czwarte miejsce i w najbliższą sobotę rozpoczną zmagania w fazie play-off.

Los sprawił, że w pierwszej rundzie Lex Kancelaria zagra z mistrzem Polski AZS Uniwersytetem Adama Mickiewicza Poznań. Pierwszy mecz odbędzie się w hali sportowej w Słomnikach w sobotę o godzinie 18, rewanż tydzień później w Poznaniu. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four, w którym cztery najlepsze drużyny zagrają o tytuł mistrzowski.

Zespół Lex Kancelarii nie raz w tym sezonie pokazał, że potrafi sprawić niespodziankę i lepiej wypada z silniejszym rywalem niż teoretycznie słabszym. W ostatnim meczu z Golem trener Miłosz Kocot często rotował składem, dał szanse pokazania się wszystkim zawodniczkom, w mniejszym wymiarze czasu grały te zawodniczki, które w sezonie były najbardziej eksploatowane. Mimo to Lex Kancelaria sięgnęła po 3 punkty, co dobrze wróży przed najważniejszymi meczami w sezonie.

Odsłony: 4136