Drukuj
Puchar Polski Wushu Sportowego

Po raz pierwszy na hali sportowej w Słomnikach odbył się Puchar Polski Wushu Sportowego.  Ta chińska sztuka walki jest niezwykle widowiskowa i powoli zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.

6 grudnia 2014 r. w zawodach wzięło udział 66 zawodników w różnym wieku. Oprócz Krakowskiej Szkoły Wushu, można było zobaczyć m.in. zawodników z Białoruskiej Federacji Wushu  oraz Słowackiej Szkoły Chińskiego Wushu.

 

— Były to zawody rankingowane, jedne z najważniejszych w tej dyscyplinie — mówi szef Krakowskiej Szkoły Wushu Michał Adamowicz. — Dziękuję rodzicom zawodników i sponsorom, a także Panu Burmistrzowi Pawłowi Knaflowi, za wkład w organizację tego wydarzenia.

—  Ten sport świetnie przygotowuje ciało pod inne dyscypliny, np. gimnastykę sportową— mówi Michał Frosik, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników wushu w Polsce.  —  Bardzo się cieszę, że to właśnie w Słomnikach odbywają się te zawody. Ta hala nadaje się do tego idealnie.

Michał Frosik w Mistrzostwach Świata Seniorów w  Kuala Lumpur w 2013 r. zdobył 12 miejsce, zaś w Mistrzostwach Europy w Tallinie w 2012 r. uplasował się na 3. pozycji. Zobacz jego występ.

Publiczność żywiołowo reagowała na występy kolejnych zawodników. Zarówno w konkurencji Sanda — walka o re­gu­łach po­dob­nych do kick­bo­xingu — jak i Taolu, wzoro­wanej na tra­dy­cyj­nych ukła­dach walki z cie­niem i sta­no­wiącej po­łącze­nie de­mon­stra­cji tech­nik walki z akro­ba­cjami gimnastycznymi

— Jesteśmy tu po raz pierwszy —mówi jedna z mieszkanek Słomnik, która przyszła na halę wraz z mężem i dzieckiem. — Bardzo nam się podoba. Syn już myśli o zapisaniu się na treningi wushu — dodaje.

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Odsłony: 5193