A A A
LKS Słomniczanka

W najbliższy weekend, 20-21 sierpnia,  rozpoczyna się nowy sezon w piłkarskiej klasie A Kraków, grupie pierwszej. Zdecydowanym faworytem rozgrywek jest zespół Słomniczanki, której tytularnym sponsorem stała się latem Kancelaria Odszkodowawcza Lex z Krakowa. Pierwszym rywalem zespołu ze Słomnik będzie Orzeł Bębło.

- W lipcu trwały negocjacje z zawodnikami, a od sierpnia rozpoczęliśmy zajęcia z wyselekcjonowaną grupą. Każdy miał u mnie tzw. "czystą kartkę" i miała takie same szanse, by znaleźć się w ścisłej kadrze - mówi Mateusz Miś, trener zespołu. - Warunek był jeden, obowiązkowość na treningach i sumienność w wykonywaniu zaleceń. Wiem, że to tylko klasa A, ale by osiągnąć sukces potrzeba trochę profesjonalizmu. Kilku zawodników nie wytrzymało presji, z kilku sami zrezygnowaliśmy. Uważam, że powstała drużyna, którą stać na realizację celu, jakim jest awans do klasy okręgowej, a potem do czwartej ligi.

Zdecydowany lifting przeszła nie tylko drużyna seniorów Słomniczanki, ale także klubowy obiekt. W sobotę 27 sierpnia Słomniczanka zagra pierwszy mecz u siebie z MKS Skała i wówczas kibice będą mogli zobaczyć wyremontowany wewnątrz klubowy budynek oraz zmodernizowaną główną płytę.

Nowymi zawodnikami Słomniczanki są: Grzegorz Banaszek (poprzednio Targowianka), Tomasz Cebula, Bartosz Kozieł (Górnik Wieliczka), Kamil Calik, Damian Dębowski (Czarni Grzegorzowice), Michał Wolski, Sebastian Sobótka, Kamil Irzyk, Kamil Kucabiński (Kaszowianka), Piotr Sarota (Świt Krzeszowice) i Maciej Jabłoński (Pcimianka). W kadrze są także wychowankowie klubu ze Słomnik: Artur Jaworski, Bartłomiej Piwowarski, Michał Styczeń, Paweł Kurkiewicz, Piotr Jabłoński, Wojciech Szewczyk, Artur Łój, Artur Drożniak, Michał Kozub i Sławomir Jagła.