A A A
Mityng Lekkoatletyczny

19 maja br. na orliku przy Słomniczance w Słomnikach po raz ósmy odbyły się zawody sportowe z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z placówek z Krakowa, Myślenic  i z Gminy Słomniki.

 

W zmaganiach sportowych wzięli udział niepełnosprawni z 10. Podgórskiej Gromady Zuchowej „Pomocne Łapki” ze Szczepu Zielone Słońce z Krakowa, Drużyna Tropicieli z Myślenic, 22. Podgórska Drużyna Harcerzy „Tornado”  z Krakowa, Drużyna z Domu Samopomocy Świt w Miłocicach oraz Drużyna Zespołu Szkół im. S. Wyspiańskiego w Waganowicach, coroczni gospodarze imprezy.

Galeria zdjęćMityng otworzył burmistrz Paweł Knafel, który życzył startującym wiele radości z wygranych. Wśród gości byli m.in. obecni  przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek, radna Maria Jagła, kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól Jacek Regucki.

Dzieci i młodzież rywalizowała z wielkim zaangażowaniem, zmagając się między sobą, ale przede wszystkim pokonując własne słabości.  Po każdej konkurencji miała miejsce dekoracja medalami zwycięzców.