Drukuj
Rajd Nordic Walking

W niedzielę 20 września br. oficjalnie otwarto trasy nordic walking na terenie pięknego kompleksu leśnego Polanowice–Goszcza. Jesień to idealna pora na leśne wędrówki, a nowo otwarte trasy to idealna propozycja nie tylko dla miłośników chodzenia z kijkami.

Prawie pięćdziesiąt osób wzięło udział w oficjalnym otwarciu tras nordic walking na terenie kompleksu leśnego Polanowice–Goszcza; szlaki te w znacznej części przebiegają przez gminę Słomniki.

Otwarcia dokonał Zastępca Burmistrza Michał Chwastek, który przybył na rajd wraz z rodziną oraz Marzanna Boczkowska i Marzena Kopcińska-Kapusta, instruktorki nordic walking i przedstawicielki Międzyszkolnego Stowarzyszenia Sportowego. Michał Chwastek podkreślił świetną współpracę w Stowarzyszeniu LGD Jurajska Kraina, w ramach której powstała m.in. ta sieć szlaków do uprawiania sportu z kijkami.

Wyruszano z polany, gdzie znajduje się punkt edukacyjny nadleśnictwa Miechów w miejscowości Goszcza (dojść do polany można drogą leśną, mijając szlaban). Po rozgrzewce połączonej z nauką techniki marszu z kijkami wyruszono w trasę – wybrano tę najkrótszą, zieloną, wynoszącą 3,4 km. Wszyscy w dobrych humorach dotarli szczęśliwie na polanę, gdzie przy ognisku odpoczywano, piekąc kiełbaski i śpiewając harcerskie piosenki.

Galeria zdjęćKażdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom ukończenia rajdu. Podczas loterii upominkowej losowano upominki – sportowe plecaki idealne na wędrówki leśnymi ścieżkami.

Serdeczne podziękowania należą się firmie Almus, która wspomogła organizatorów finansowo, a także firmie Amplus, która przekazała owoce.

Organizatorami imprezy była Gmina Słomniki oraz Międzyszkolne Stowarzyszenie Sportowe.

Projekt Nordic Walking Park „Gmina Słomniki” to sieć tras wytyczonych w ramach działania Stowarzyszenia LDG „Jurajska Kraina” i Stowarzyszenia LGD Zdrój, sfinansowana została ze środków unijnych. Pięć pozostałych Nordic Walking Parków zlokalizowano na terenie gmin: Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Skała i Sułoszowa.

Odsłony: 5349