A A A
Mityng Lekkoatletyczny

19 maja 2015 r. na orliku przy Słomniczance w Słomnikach odbyły się zawody sportowe z udziałem dzieci niepełnosprawnych z placówek z Krakowa i terenu Gminy Słomniki.

Na mityng przybyło cztery drużyny: 10. Podgórska Gromada Zuchowa „Pomocne Łapki” ze Szczepu Zielone Słońce z Krakowa, Zespół Szkół Specjalnych nr 11 z Krakowa, Środowiskowy Dom Samopomocy Świt w Miłocicach oraz Zespół Szkół im. S. Wyspiańskiego w Waganowicach, gospodarze imprezy.

 

Zawody rozpoczęły się uroczystym wejściem na boisko poszczególnych drużyn i odegraniem hymnu olimpiad specjalnych. Przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Waganowicach Urszula Piwek, podkreślając niezwykłe zaangażowanie dzieci i opiekunów w podejmowanie rywalizacji sportowej i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tej imprezy.

W imieniu Burmistrza Gminy Słomniki VII Mityng Lekkoatletyczny otworzył Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól Jacek Regucki.

Zawody obejmowały kilka konkurencji, m.in. wyścig na 40 m, skok w dal, rzut piłeczką tenisową z wózka. Odbył się także wyścig na wózkach. Aplauz publiczności i zagrzewanie do walki tworzyło niepowtarzalną atmosferę tych zawodów, gdzie dzieci zmagały się także z własnymi słabościami. Dzieci walczyły z wielkim zaangażowaniem. Po każdej konkurencji miała miejsce dekoracja medalami zwycięzców.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.