A A A
Liga futsalu

Sezon 2014/2015 Ligi Futsalu Słomniki finiszuje już w najbliższy piątek 6 lutego. Mecze finałowe rozpoczną się od godziny 19:30.

Pierwszym daniem będzie mecz pomiędzy Królewskimi Orłami a Poskwitowianką. Sąsiedzi z tabeli i sąsiedzi w życiu codziennym będą walczyć nie tylko o piąte miejsce, ale przede wszystkim zagrają dla Katarzyny Stąpały, która jest po przeszczepie szpiku. W trakcie wszystkich spotkań przedstawiciele Fundacji Sedeka będą zbierać pieniądze na bardzo drogie leki, które są niezbędne do powrotu do zdrowia Kasi. Drugie danie tego dnia to mecz pomiędzy zeszłorocznym finalistą Dream Team’em a prawdziwą rewelacją rozgrywek, Słodkimi Misiami. Panowie zmierzą się tym razem w meczu o 3 miejsce.

 

Wisienką na torcie, trzymając się tematyki kulinarnej, będzie z pewnością finał, czyli spotkanie Honorowych Dawców Punktów (HDP) z Jarpolem. Przy okazji tego meczu nie można nie wspomnieć o koszulkach zespołu HDP przyozdobionych w logo Stowarzyszenia Piękne Anioły. Tu również kryje się cel, który jest nie mniej szczytny niż zbiórka dla potrzebującej koleżanki.

Tegoroczna liga cieszy się sporą popularnością, co obserwujemy na trybunach hali. Ponadto przedsięwzięciu towarzyszą nowe inicjatywy, które sprawiają, że poza wymiarem sportowym, futsal w Słomnikach staje się wydarzeniem ważnym, a wręcz kulturotwórczym.

Z inicjatywy amatorów sportu już drugi rok możemy cieszyć się rozgrywkami na dobrym poziomie. Należy podkreślić, że finansowanie Ligi Futsalu w Słomnikach spoczywa w głównej mirze na środkach w ramach tzn. „wpisowego” oraz środkach przekazanych przez Burmistrza Gminy Słomniki w ramach otwartego konkursu ofert 2014 r. w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu dla Towarzystwa Kulturalno-Sportowego w Słomnikach – projekt pt. „Żyj aktywnie 2014”.

Organizatorzy pragną podziękować pracownikom i wolontariuszom Hali Sportowej w Słomnikach, Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach, sędziom zawodów oraz wszystkim zawodnikom i kibicom dzięki, którym pomysł rozgrywek stał się faktem.

Informacje, zdjęcia z rozgrywek i nie tylko można śledzić na stronie internetowej http://hala.slomniki.pl/ oraz na profilu facebook hali https://www.facebook.com/Hala.Slomniki.