Drukuj
Mecz futsalu

Drużyna Lex Kancelaria ze Słomnik wywalczyła awans do ekstraklasy ligi futsalu!

To nie lada wyczyn drużyny, która ciężko pracowała na swój sukces. W ostatnim meczu z AZS UMCS Lublin podopieczni Miłosza Kocota pokonali przeciwników 4:3.

Przed rokiem w klubie podjęto decyzję, że drużyna seniorów zgłoszona zostanie do pierwszej ligi. Po licznych staraniach Komisja Futsalu zdecydowała się przyjąć do tych rozgrywek zespół ze Słomnik. Oczekiwania były takie, by drużyna plasowała się w czołówce, szybko jednak okazało się, że potencjał zespołu jest o wiele większy. W pierwszej rundzie prawdziwą gwiazdą drużyny stał się Adam Przeniosło wychowanek Proszowianki. Strzelał on gola za golem i w klasyfikacji strzelców po I rundzie zajmował drugą pozycję. W ofensywnych zadaniach wspierał go Adam Wędzony, młody napastnik miechowskiej Pogoni, którego ogromny talent ujawnił się w rundzie rewanżowej. Do niej zespół przystępował już z zadaniem walki o awans oraz wzmocniony byłym graczem Wisły Kraków Sebastianem Leszczakiem (17 goli w II rundzie) oraz doświadczonymi futsalowcami Konradem Podobińskim i Andrzejem Musiałem.

Trener Miłosz Kocot tak podsumował drogę do awansu: – Po pierwszej rundzie mieliśmy trochę strat, dodatkowo mecze z najgroźniejszymi rywalami, czyli Orłem Laskowice i Gwiazdą Ruda Śląska rozgrywaliśmy na wyjeździe. Paradoksalnie z tymi drużynami wygrywaliśmy, a punkty traciliśmy z niżej notowanymi rywalami. W końcu przegrywać zaczęli nasi rywale, a my na finiszu rozgrywek byliśmy już bezbłędni.

Ten sezon był historyczny dla Klubu, ale i dla całego środowiska sportowego w Małopolsce. Lex Kancelaria chce iść w ślady najlepszych drużyn takich jak Baustalu i Wisły Krakbet. Warto przypomnieć, że kilka tygodni wcześniej żeńska drużyna Lex Kancelarii  zajęła czwarte miejsce w ekstraklasie, a liderka tej drużyny Adrianna Sobolewska w miniony weekend zadebiutowała w reprezentacji Polski.

Skład kadry Lex Kancelarii: Michał Mach, Jan Zachariasz, Jakub Machlowski, Michał Kozub (bramkarze), Robert Ślęczka, Kamil Łakomy, Rafał Makowski, Kamil Piwowarski, Artur Ząbek, Adam Wędzony, Adam Przeniosło, Przemysław Ciałowicz, Daniel Klim, Konrad Korzeniowski, Marcin Czech, Adrian Pater, Dawid Porębski, Konrad Podobiński, Andrzej Musiał, Sebastian Leszczak, Łukasz Nocoń, Andrzej Filipek (gracze z pola). Sztab szkoleniowy: Miłosz Kocot, Krzysztof Kusia, Jakub Podgórski. Prezes: Krzysztof Jarzyna. Dyrektor klubu: Dariusz Branicki. Kierownik drużyny: Artur Kowalczyk. Sztab medyczny: Bartosz Wierzbowski, Adrian Sadowski.

Zobacz, jak drużyna cieszyła się z awansu, kliknij – tutaj.

Drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Fot. Lex Kancelaria Słomniki

Odsłony: 5721