A A A
Informacja OZE

Informacja dotycząca możliwości udziału w projekcie OZE dla mieszkańców Gminy Słomniki:

Istnieje  możliwość skorzystania z dofinansowania do montażu instalacji kolektorów słonecznych, kotła na biomasę oraz pompy ciepła powietrznych do ciepłej wody użytkowej. Dostępne instalacje:

Kolektory słoneczne (3):

Przy powierzchni domu do 300m2
-  komplet 3 kolektorów  - instalacja na dachu budynku mieszkalnego;
-  komplet 3 kolektorów  - instalacja na gruncie.

Przy powierzchni domu powyżej 300m2
- komplet 3 kolektorów - instalacja na gruncie.

Kocioł na biomasę (1):
- kocioł na pellet o mocy 15 Kw.

Pompy ciepła (2):
-pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej o mocy 1,7 Kw;
-pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej o mocy 1,7 Kw.

 

Dodatkowe informacje:

Beneficjent nie ma wpływu na wybór wykonawcy i urządzeń. Wykonawca instalacji oraz producenci urządzeń zostali wybrani w postępowaniu przetargowym (w razie chęci poznania dokładnych danych prosimy o kontakt)

Decydując się na dofinansowanie będzie trzeba przeprowadzić ocenę energetyczną budynku pod kątem danej instalacji. Wykonanie takich ocen jest odpłatne i jest to koszt niekwalifikowany.

Jeśli pod adresem, gdzie ma być montowana instalacja prowadzona jest działalność rolna bądź działalność gospodarcza należy mieć odrębną instalację dla gospodarstwa czy działalności i osobną dla budynku mieszkalnego. Instalacja ma za zadanie produkować energię tylko i wyłącznie na cele gospodarstwa domowego!

Z uwagi, iż mamy pojedyncze wolne miejsca o rezerwacji danej instalacji będzie decydowała data wpływu maila potwierdzającego lub potwierdzenia telefonicznego.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (12) 388-11-02 wew. 140tel.: 575 650 747