Drukuj
Urna wyborcza

Obecna kadencja rad gmin, powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast kończy się 16 listopada. 21 października 2018 r. wybierzemy radnych do Rady Miejskiej w Słomnikach, Powiatu Krakowskiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Gminy Słomniki. Oto krótki poradnik, jak nie pogubić się wśród kart i list.

KARTA A 4 — RADA MIEJSKA W SŁOMNIKACH

Gmina Słomniki jest podzielona na 15 okręgów (tabel poniżej), gdyż tylu radnych liczy Rada Miejska w Słomnikach (tak jak we wszystkich miastach w Polsce do 20 tys. mieszkańców). W każdym okręgu będzie do zdobycia jeden mandat; otrzyma go kandydat, który uzyska najwięcej głosów. Na Słomniki przypada pierwsze pięć okręgów, wyznaczonych w obrębie poszczególnych ulic. Pozostałe dziesięć — miejscowości w gminie Słomniki.

W każdym okręgu występuje od 2 do 4 kandydatów z poszczególnych komitetów wyborczych. Wyjątek stanowią okręgi nr 6, 8, 13 i 14, gdyż zgłosił się tam tylko jeden kandydat – dotychczasowy radny, który automatycznie zostaje wybrany na to stanowisko. W okręgu nr 6 – pani Maria Jagła; w okręgu nr 8 – pani Jolanta Jamborska; w okręgu nr 13 – pan Grzegorz Płażek; w okręgu nr 14 pani Beata Żak.

Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania jeden znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska – mają to być co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Głos będzie nieważny, jeśli postawimy znak „X” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata.

KARTA A3 — Powiat Krakowski

W naszym okręgu nr 3 (Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki) głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska – mają to być co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Głos będzie nieważny, jeśli postawimy znak „X” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata.

KARTA A2 — Sejmik Wojewódzki

W naszym okręgu nr 2 (powiaty: miechowski, proszowicki, krakowski, wielicki ) głosować można tylko na jedną listę i na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska wybranego  kandydata – mają to być co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Głos będzie nieważny, jeśli postawimy znak „X” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata.

KARTA A5 — Burmistrz Gminy Słomniki

W tegorocznych wyborach jest tylko jeden kandydat na Burmistrza Gminy Słomniki – obecny Burmistrz Paweł Knafel. Głosować można, stawiając na karcie do głosowania jeden znak „X” w kratce TAK lub NIE – mają to być co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Głos będzie nieważny, jeśli postawimy znak „X” w obu kratkach.

Karty do głosowania wyborca otrzyma tylko po okazaniu ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem. Otrzymanie kart należy potwierdzić podpisem w spisie wyborców. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

Dla niewidomych — wyborca niepełnosprawny może także głosować przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a w lokalu wyborczym.

Numer okręgu wyborczego

 Granice okręgu wyborczego

Liczba radnych wybieranych w okręgu wyborczym

1

Miasto Słomniki: ul. Słoneczna, Św. Jana Pawła II, Św. Jadwigi Królowej, Św. Siostry Faustyny

1

2

Miasto Słomniki-ulice: Józefa Bema, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Stanisława Mirka, Wiśniowa

1

3

Miasto Słomniki-ulice: Górzysta, Grunwaldzka, Karpacka, Kazimierza Wielkiego, Jana Kilińskiego, Władysława Łokietka, Stefana Okrzei, Tadeusza Rejtana, Rynek, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Juliusza Słowackiego, Stanisława Staszica, Strzelecka, Wolności, Zamknięta, Stefana Żeromskiego

1

4

Miasto Słomniki-ulice: Batorego, por. Stanisława Brykalskiego, Józefa Chełmońskiego, Fryderyka Chopina, Jana Kasprowicza, Wojciecha Kossaka, Krótka, Zygmunta Krasińskiego, Joachima Lelewela, 29 Listopada, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Cypriana Kamila Norwida, Partyzantów, Józefa Poniatowskiego, Proszowska, Luciana Rydla, Stanisława Wyspiańskiego

1

5

Miasto Słomniki-ulice: majora Hubala, Krakowska, 3-go Maja, Niecała, Polna, Onufrego Zagłoby

1

6

Sołectwa: Brończyce, Czechy, Kępa

1

7

Sołectwa: Niedźwiedź, Trątnowice

1

8

Sołectwa: Polanowice, Szczepanowice

1

9

Sołectwa: Ratajów, Zaborze

1

10

Sołectwa: Miłocice, Wesoła

1

11

Sołectwa: Januszowice, Kacice, Lipna Wola

1

12

Sołectwa: Orłów, Smroków, Wężerów, Zagaje Smrokowskie

1

13

Sołectwa: Janikowice, Muniakowice, Prandocin-Iły I, Prandocin-Iły II

1

14

Sołectwo: Prandocin

1

15

Sołectwa: Prandocin-Wysiołek, Waganowice

1

 

Odsłony: 3747