A A A
Ozdoby choinkowe

Tegoroczna choinka miejska na Rynku w Słomnikach jest wyjątkowa – biało-czerwona. A to dzięki dzieciom ze wszystkich szkół w naszej gminie, które ozdobiły ją dekoracjami nawiązującymi do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku padł rekord – dzieci przygotowały aż 360 dekoracji choinkowych!

W ramach piątej edycji akcji organizowanej przez Urząd Miejski w Słomnikach „Udekorujmy razem choinkę na Rynku w Słomnikach” dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z całej gminy Słomniki przygotowały niesamowite ozdoby – nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu choinka na słomnickim Rynku jest wyjątkowa, bo patriotyczna, ukazująca, jak dzieci postrzegają tę niezwykła rocznicę. Dzieci wykonały dekoracje w dowolnej technice – często w bardzo misterny sposób, z wykorzystaniem najbardziej wymyślnych materiałów – od cekin, papieru, filcu po ryż i makaron.

Galeria zdjęćSerdecznie dziękujemy za tak liczne zaangażowanie dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy akcji dostaną jeszcze przed świętami nagrody i podziękowania, które dostarczymy do szkół i przedszkoli.