A A A
Spektakl

Czytanie tekstu ,,Przy szopie", w interpretacji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słomnikach, to humorystyczna, lekka i co najważniejsze z przymrużeniem oka historia o narodzinach małego Jezuska.

Spektakl wystawiony został w Centrum Kultury w konwencji próby, podczas której czytany tekst wzbogacony jest krótkimi inscenizacjami. Ten pomysł reżysera i aktora Rafała Sadowskiego, który prowadzi zespół teatralny UTW okazał się bardzo trafiony i oryginalny, a publiczność nagradzała oklaskami i śmiechem kolejne scenki, a na koniec zgotowała owację na stojąco.

W przedstawieniu w dniu 2 grudnia udział wzięli Barbara Kapuścik,  Stanisława Brykalska, Halina Kurkiewicz, Elżbieta Strona, Elżbieta Kurkiewicz, Maria Pabiańczyk, Adam Łojewski, Wanda Mulewicz, Krystyna Perek, Elżbieta Janik, Wiesława Mikulska, Bożena Juda, Elżbieta Ślusarska, Janina Jędrzejczyk, Zofia Jędrajczyk, Zofia Natkaniec, Marcelina Bałazińska i Ewa Winczewska.

Galeria zdjęćWśród licznej publiczności byli także: Burmistrz Paweł Knafel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek i radni: Ewa Kaszuba, Anna Mulewicz i Piotr Ciszewski.

Foto MGCK