A A A
Dzieci śladami JP2

W  związku z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II oraz 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Smrokowie przystąpiła do realizacji projektu pt: „Naszemu Patronowi Janowi Pawłowi II – co możemy to dajemy!”. Szczególny charakter tego przedsięwzięcia podkreśla fakt, że Burmistrz Gminy Słomniki pan Paweł Knafel objął projekt patronatem honorowym.

Naukobus

25 i 26 listopada Naukobus Centrum Nauki Kopernik gościł w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Wystawa udowodniła, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Dzieci były zachwycone.

Kampania GOPS

We wtorek na Hali Sportowej w Słomnikach odbył się Gminny Finał Ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Pasowanie ucznia

Dzień 14 października upłynął wyjątkowo uroczyście w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu.

Mała książka

„Mała książka – wielki człowiek” to organizowana przez Instytut Książki ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo wśród dzieci. Bierze w niej udział ponad 5200 bibliotek w całej Polsce, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach.