Drukuj
Centrum medyczne

Specjalistyczne Centrum Usług Medycznych w Słomnikach powstanie w pobliżu nowego przedszkola samorządowego.  Otwarcie przedszkola planowane jest na wrzesień 2015 r.

Jeden z najważniejszych etapów realizowania inwestycji — uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę, zakończył się sukcesem. Kolejny etap to pozyskanie źródeł dofinansowania i przetarg na wykonawstwo.

 

W Specjalistycznym Centrum Usług Medycznych zlokalizowano m.in.:

Powierzchnia użytkowa przychodni to 1 042,05 m2. Zaprojektowano dwie kondygnacje — z gabinetami lekarskimi i pomocniczymi dla obsługi medycznej na dole i administracyjnymi na górze.

Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, z dostępem do wszystkich pomieszczeń użytkowych i sanitarnych, które zostały przystosowane dla ich potrzeb.

Obiekt będzie posiadał dwa zjazdy, jeden dla karetki, a drugi z miejscami postojowymi dla mieszkańców przyjeżdżających do przychodni. Wśród pasa zieleni okalającego ośrodek zdrowia zaprojektowano fontannę z ławkami wokół niej.

Ośrodek zdrowia będzie budowany techniką pasywną, podobnie jak Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka (czyli nowe przedszkole) tuż obok Specjalistycznego Centrum Usług Medycznych.

— Budownictwo pasywne charakteryzuje się bardzo efektywnym gospodarowaniem energią, co w efekcie powoduje niskie na nią zapotrzebowanie, a więc i niskie koszty utrzymania budynku, szczególnie jego ogrzewania przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego — mówi burmistrz Paweł Knafel. — Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii energooszczędnej Gmina uzyskuje możliwość pozyskania dotacji z programu LEMUR realizowanego przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej — dodaje.

Będzie to czwarty budynek użyteczności publicznej wzniesiony energooszczędną metodą, obok sali sportowej w Waganowicach, hali sportowej w Słomnikach i Centrum Rozwoju Dziecka,

Gmina Słomniki znajduje się wśród laureatów nagrody „Lider Małopolski” przyznawany corocznie w konkursie „Najlepsze Przedsięwzięcia w Małopolsce” – za pierwszą w Polsce pasywną halę sportową.

Zobacz, jak będzie wyglądało Centrum Usług Medycznych w Słomnikach.

 

Odsłony: 6384