A A A
Nowy ośrodek zdrowia

Otwarcie Specjalistycznego Centrum Usług Medycznych coraz bliżej; obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, uruchomiono także fontannę przed głównym wejściem.

W Specjalistycznym Centrum Usług Medycznych powstaje m.in.:

Na parterze:

  • Poradnia osób dorosłych: hol, poczekalnia, gabinety lekarskie, specjalistyczne i zabiegowe wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, takimi jak sanitarne i magazynowe;
  • Poradnia dziecięca, podzielona na część dla zdrowych dzieci i dzieci chorych, recepcja, dwa hole z poczekalniami, gabinety lekarskie i pomieszczenia sanitarne;
  • Dyżurka pogotowia ratunkowego z garażem na karetkę;

Na I piętrze:

  • Pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną i archiwum;
  • Zaplecze sanitarno-techniczne z szatnią dla pracowników, pomieszczeniami socjalnymi i technicznymi i gospodarczymi.

 

Powierzchnia użytkowa przychodni to 1 042,05 m2. Budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, m.in. posiada windę, z dostępem do wszystkich pomieszczeń użytkowych i sanitarnych, które zostały przystosowane dla ich potrzeb.

Obiekt posiada dwa zjazdy, jeden dla karetki, a drugi z miejscami postojowymi dla mieszkańców przyjeżdżających do przychodni. Wśród pasa zieleni okalającego ośrodek zdrowia zaprojektowano fontannę z ławkami wokół niej. Ze względu na liczne przypadki wchodzenia do fontanny przypominamy, że jest to teren budowy – a więc łączący się z zagrożeniami szczególnie dla dzieci – a fontanna nie służy do celów kąpielowych!

Galeria zdjęćOśrodek jest wybudowany energooszczędną technologią pasywną, co skutkować ma oszczędnościami w jego utrzymaniu, podobnie jak Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, Hala Sportowa w Słomnikach i Sala Gimnastyczna w Waganowicach.

Otwarcie Specjalistycznego Centrum Usług Medycznych planowane jest jesienią tego roku.