Drukuj
Budynki po termomodernizacji

27 budynków użyteczności publicznej przeszło termomodernizację. Dołączyły do nich 3 kolejne: remiza w Prandocinie, budynek wielofunkcyjny w Niedźwiedziu i dom socjalny w Słomnikach. Dzięki temu przeważająca większość budynków użyteczności publicznej została ztermomodernizowana.

Zakończono roboty związane z termomodernizacją budynku wielofunkcyjnego w Niedźwiedziu, budynku remizy OSP w Prandocinie oraz budynku socjalnego w Słomnikach przy ul. Kościuszki 53.

Budynek wielofunkcyjny w Niedźwiedziu: został ocieplony i otynkowany; koszt prac to ok. 115 tys. zł pokryty został z budżetu Gminy Słomniki. Wcześniej w miesiącach letnich wykonano wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację dachu, przemurowanie kominów ponad połacią dachu, wymianę rynien, remont balkonów, schodów zewnętrznych i balustrad.

Budynek remizy OSP: ocieplono ściany zewnętrzne, wymienione drzwi wejściowe, ocieplono strop. Koszt prac wyniósł ok. 159 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach pożyczki umarzalnej w wysokości 129 tys. zł.

Dom socjalny w Słomnikach: wymieniono część okien i drzwi, ocieplono strop nad frontową częścią budynku, ocieplono ściany zewnętrzne, wyremontowano schody, wykonano opaskę z kostki wokół budynku. Koszt remontu to 209 900,57 zł. Inwestycja została dofinansowana w formie pożyczki umarzalnej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 194 352,38 tys. zł.

Odsłony: 3489